Revize webových stránek

Každý fotograf jistě řeší jak se prezentovat před veřejností. Moje webové stránky popíraly snad všechny poučky o tvorbě webu, byly nejen nepřehledné, ale hlavně se na nich vlastně nic nedělo. Nadešla otázka, co teď? Sám si stránky naprogramovat byla jedna z variant, ovšem výsledek by byl v mém podání řekněme nejistý :) a časově náročný. Malou chvíli jsem uvažoval i o tom, že si nechám stránky postavit odborníkem, ovšem ze zkušeností svého okolí vím, že to je cesta také přinejmenším nejistá. Nakonec jsem narazil redakční systém WordPress, tedy né že bych o něm dříve nevěděl, ale teprve nyní jsem zjistil jak hezká témata se pro WordPress dají za “levný peníz” zakoupit. Mluvím konkrétně o portálu themeforest.net, kde je široká nabídka témat nejen pro fotografy a blogery, ale i mnoho jiných použití. Ceny se pohybují mezi 45 – 60 dolary za téma, přičemž samotný WordPress je zdarma.

Za svoje peníze získáte profesionálně vypadající a !fungující! web, ale pozor. Né všechna témata jsou stejně konfigurovatelná, některá jsou přímo toporná :). Proto doporučuji být obezřetný a než zakoupíte, důkladně si zjistěte zda vaše úmysly téma zvládne realizovat. Uplně nejlépe je začít instalací samotného WordPressu a seznámením s jeho funkcemi. Je zde více variant jak prezentovat tutéž informaci. Tento článek je například prezentován formou postu v blogu, lze ale vytvářet také statícké stránky a galerie. U každého tématu je pak udlišné, jak lze tyto jednotlivé položky zobrazit na homepage… U každého tématu najdete relativně rozsáhlou diskusi, kde najdete spoustu tipů jak změnit to či ono.

A co vy, máte web za který se nemusíte stydět?

1 Comment

  1. by Jan Liška on September 28, 2016  11:28 Reply

    Díky za hezký a upřímný článek, přemýšlel jsem o tom úplně stejně, když jsem si dělal svůj web www.janliska.eu :) Web jsem si dělal kompletně sám na Wordpressu a jeho druhá (současná) verze už vypadá pěkně. Téma jsem si vybral neplacené, ale zatím jsem s ním jako fotograf poměrně spokojený. Časem bych chtěl ještě rozjet blog a předělat fotogalerie, aby se na webu stále "něco dělo" ;)

Leave a reply

Your email address will not be published.